Inwestycja w działkę to bardzo duże wyzwanie, jak również doskonały sposób na ulokowanie swojego kapitału. Jednak aby bez ograniczeń cieszyć się swoim własnym kawałkiem ziemi, powinniśmy zadbać o to, aby granice były odpowiednio wyznaczone. Z tego powodu przed przystąpieniem do inwestycji warto zasięgnąć pomocy geodety.

W jakich przypadkach geodeta jest potrzebny podczas zakupu działki?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego gruntu. Inwestycja w działkę nie kosztuje mało, z tego powodu powinniśmy zrobić wszystko, aby była ona przeprowadzona prawidłowo. Należy mieć świadomość, iż prawo nie narzuca nam obowiązku skorzystania przykładowo z usług geodety przed takim zakupem. Jednak w wielu przypadkach warto zdać się na zdrowy rozsądek i nawiązać współpracę z takim specjalistą.

Jest to bardzo istotne aby bezpośrednio przed zakupem geodeta dokonał wznowienia znaków granicznych. Dzięki temu będziemy pewni, do jakiego momentu sięga nasza nieruchomość. Współpraca z wymienionym specjalistą jest także istotna w przypadku, gdy decydujemy się na budowę domu na zakupionej posesji. Wówczas powinien on wykonać dokładną mapę do celów projektowych. To właśnie na jej podstawie architekt może opracować swój projekt.

Współpraca z doświadczonym geodetą to najlepsze rozwiązanie, jeżeli decydujemy się na zakup działki. Nie jest to nasz obowiązek, jednak dzięki temu możemy być spokojni, iż zakupiony grunt ma wyznaczone odpowiednie granice. Przykładowo, geodeta Sucha Beskidzka bardzo często ogłasza się w internecie. Wystarczy jedynie skorzystać z wyszukiwarki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *